پاورپوینت درس هفتم آمادگی دفاعی پایه نهم پدافند غیرعامل

پاورپوینت درس هفتم آمادگی دفاعی پایه نهم پدافند غیرعامل

 پاورپوینت درس هفتم آمادگی دفاعی پایه نهم پدافند غیرعامل

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 49 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

درس دومتهاجم و دفاع آمادگی دفاعی
پایه نهم
دوره اول متوسطه « وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّة»
«تا آنجا که می توانید نیرو آماده کنید»
قرآن مجید/ انفال 60 تنها راه مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه ای سازماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند.
مقام معظم رهبری دلنوشته : پناهگاه صدام متجاوز برای پیشبرد اهداف خود و اربابانش دست به هرکاری می زد.
او که در نبرد رو در رو با رزمندگان اسلام به اهدافش نرسیده بود, با بمباران و موشک باران مناطق مسکونی و کشتار زنان و فرزندان بی گناه میخواست ما را به تسلیم وادار کند. برخی از مردم برای در امان ماندن از بمباران و حمله های موشکی دشمن, شهرهای بزرگ را ترک می کردند و به مناطق اطراف و جاهای امن می رفتند. ولی ما در خانه و شهر خویش ماندیم و حتی در زمانی که به علت موشک باران شدید و مدرسه ها تعطیل شده بود, دانش آموزان مدرسه ی نمونه ی دولتی را به روستایی بردیم و همان جا کلاس هایمان را تشکیل دادیم. شب ها به محض اینکه رادیو اعلام خطر حمله ی نظامی می کرد, به پناهگاه امن و مخفی می رفتیم.
شب ها چراغ های خانه و کوچه را خاموش می کردیم و گاهی برای گمراهی دشمن عده ای در خارج از شهر چراغ های برق یا آتش روشن می کردند. ماشین ها در خیابان چراغ هایشان را خاموش می کردند و توقف می نمودند و... .
در پناه گاه هایی که در فاصله ی دور از هم ساخته شده بودند, جاهای مناسب و راحت را به سالمندان , کودکان و خانم ها می دادیم و با دوستان و بچه محل ها دور هم جمع می شدیم. اگر زمان حمله طولانی می شد, جلسه ی قرآن می گذاشتیم.
در غیر این صورت سعی می کردیم بگوییم و بخندیم تا دیگران روحیه بگیرند. گاهی یک نفر خوش ذوق آواز می خواند یا به صورت خودجوش نمایش بازی می کردند...
شنیدم در یکی از محله ها جشن عروسی را به علت اعلام خطر حمله ی هوایی یا موشکی دشمن در پناهگاه ادامه داده بودند!!... تاریخ زندگی بشر همواره با پدیده ی جنگ همراه بوده و دفاع نیز برای مقابله با حمله ها و هجوم ها, با حیات بشری آمیخته بوده است. انسان های اولیه برای در امان ماندن از تهاجم حیوانات وحشی و دیگر دشمنان و همچنین برای کاستن از نگرانی های خود به غارها, بالای درختان و دیگر مخفیگاه های طبیعی پناه می بردند.
به علاوه, ایجاد خندق در اطراف شهرها و ایجاد قلعه و دروازه های مستحکم برای پیشگیری از حملات غافلگیرانه ی دشمن, از شیوه های رایج دفاعی در زمان های قدیم بوده است. قلعه فلک الافلاک در خرم آباد یکی از اماکن مستحکم در دوران قدیم ایران بیشتر بدانید یکی از جنگ های معروف اسلام,جنگ خندق است. پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) یارانش را برای مشورت درباره ی چگونه دفاع کردن از مدینه جمع کرد و هرکدام نظری دادند, ولی تنها پیشنهاد سلمان فارسی مورد قبول رسول خدا قرار گرفت,که حفر خندق دور تا دور شهر مدینه برای جلوگیری از نفوذ وحمله ی دشمن به شهر بود. بیشتر بدانید مسلمانان با این نقشه که بهتریت شیوه ی دفاعی در آن شرایط بود,توانستند در جنگ خندق پیروز شوند.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های دروس آمادگی دفاعی پایه نهم: (درس اول الی درس دوازدهم)

پاورپوینت درس اول آمادگی دفاعی پایه نهم:  امنیت، تهدید

پاورپوینت درس دوم آمادگی دفاعی پایه نهم: تهاجم و دفاع

پاورپوینت درس سوم آمادگی دفاعی پایه نهم: انقلاب اسلامی، تداوم نهضت عاشورا

پاورپوینت درس چهارم آمادگی دفاعی پایه نهم: بسیج، مدرسۀ عشق

پاورپوینت درس پنجم آمادگی دفاعی پایه نهم: دوران دفاع مقدس

پاورپوینت درس ششم آمادگی دفاعی پایه نهم: مردان مبارز و زنان قهرمان

پاورپوینت درس هفتم آمادگی دفاعی پایه نهم: پدافند غیرعامل

پاورپوینت درس هشتم آمادگی دفاعی پایه نهم: جنگ نرم

پاورپوینت درس نهم آمادگی دفاعی پایه نهم: نظام جمع و جنگ افزارشناسی

پاورپوینت درس دهم آمادگی دفاعی پایه نهم: آمادگی در برابر زمین لرزه

پاورپوینت درس یازدهم آمادگی دفاعی پایه نهم: ایمنی در برابر زمین لرزه

پاورپوینت درس دوازدهم آمادگی دفاعی پایه نهم: در زمان وقوع و بعداز زمین لرزه چه باید کرد؟


دسته:

پاورپوینت درس هفتم آمادگی دفاعی پایه نهم پدافند غیرعامل

خرید آنلاین